Клієнт звернувся до адвоката з наступним питанням: відшкодування моральної шкоди отриманої на підприємстві. Клієнт працював в шкідливих умовах більш ніж 18 років, отримавши 25% втрати працездатності. Проводячи більшу частину життя в лікарнях, клієнт зрозумів необхідність відшкодувати шкоду.
Адвокат Ратушна Р.П. негайно розпочала підготовку необхідних документів. Отримавши всі документи — звернулась з позовом до суду з позовом про стягнення моральної шкоди .
Рішення суду першої інстанції
Розглянувши справу, судом було прийнято рішення про стягнення суми у розмірі 35 000,00 грн. Суд у своєму рішенні зазначив наступне:
Згідно до ст. 237-1 КЗпП України відшкодування моральної шкоди працівнику провадиться у наступних випадках. Якщо порушення його законних прав призвели до моральних страждань; втрати нормальних життєвих зв`язків; вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя.
Конституційний Суд України у своєму рішенні від 08.10.2008 року № 20-рп/2008 роз`яснив. Громадяни , що потерпіли на виробництві від нещасного випадку; професійного захворювання, мають право на отримання моральної шкоди за рахунок роботодавця.
Згідно статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Відповідно до статті 4 Закону України «Про охорону праці» державна політика в галузі охорони праці базується, зокрема, на принципах: пріоритету життя і здоров`я працівників; повної відповідальності роботодавця за створення належних; безпечних і здорових умов праці; соціального захисту працівників; повного відшкодування особам, які потерпіли від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
Суд визначав розмір моральної шкоди в сумі 35000,00 гривень.
Адвокат склав та подав апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції.
Рішення суду апеляційної інстанції щодо стягнення морального відшкодування
Головним аргументом для подання скарги до суду було то, що судом першої інстанції не враховано глибину моральних страждань перенесених Клієнтом.
Апеляційний суд, вивчивши матеріали справи, прийняв рішення в якому зазначив наступне:
Колегія суддів, беручи до уваги конкретні обставини по справі; характер, інтенсивність і довготривалість і моральних страждань позивача; тривалість праці позивача на підприємстві відповідача змінила рішення суду. Збільшила розмір моральної шкоди з 35 000 гривень до 55 000 гривень.
Клієнт залишився задовлолений рішенням, яке було прийнято за домогою зусиль адвоката.