Клієнт звернувся до адвоката Ратушної Р.П. через заборгованість за комунальні послуги. Комунальне підприємство звернулось з позовом про стягнення заборгованості за опалення. Заборгованість за комунальні послуги була нарахована за період, який склав майже 13 років.
Клієнт на консультації дізналась про протиправність вимог Позивача. Адвокатом було прийнято рішення захистити права клієнта, через незаконність вимог Позивача.

Нормативне обгрунтування вимог

Згідно зі ст. 322 ЦК України, тягар утримання майна покладено на власника майна; якщо інше не встановлено договором або законом. Нормами ст.151 ЖК України встановлено, що на громадян, які мають в приватній власності квартиру; покладено обов`язок забезпечувати утримання свого житла. Також проводити за свій рахунок поточний та капітальний ремонт. І крім того: утримувати в порядку прибудинкову територію.

Пунктом 2 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення; затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630 (із змінами) визначено; що централізоване опалення — послуга; спрямована на задоволення потреб споживача у забезпеченні нормативної температури повітря у приміщеннях квартири; яка надається виконавцем з використанням внутрішньо будинкових систем теплопостачання.

Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов`язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки; встановлені договором або законом.

Позиція адвоката

У справах про стягнення забогованості важливим є своєчасне застосування позовної давності.
Так, загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки, що встановлено нормами ст. 257 ЦК України.
Відповідно до ст. 253 ЦК України, перебіг строку починається з наступного дня; після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок.

Рішення суду

 Оскільки представник КПТМ «Криворіжтепломережа» звернувся з позовом до суду 01.04.2020; та на протязі трьох років, що передували зверненню до суду відповідачем не було здійснено жодної оплати за комунальні послуги; суд вважає, що клопотання відповідача про застосування позовної давності слід задовольнити. Застосувати позовну давність до вимог про стягнення заборгованості. Стягнути з відповідача заборгованість за період з 01.04.2017 по 01.01.2020, в стягненні іншої суми заборгованості слід відмовити. 

Таким чином, адвокатом зроблено все для отримання рішення, яким клієнт був повністю задоволений.