Клієнтка маючи намір тимчасово вивезти своїх малолітніх дітей на відпочинок за кордон без згоди батька, звернулася до адвоката Ратушної Руслани Павлівни за юридичною консультацією та подальшим захистом її прав та інтересів у суді.

 

Обставини справи

 

Своє звернення Клієнтка мотивувала тим, що вона має двох малолітніх дітей, але офіційно працює на території іншої держави за робочою візою, тому позбавлена можливості приїхати до України та побачитися, вільно спілкуватися і взагалі провести деякий час зі своїми донечками. З метою оздоровлення, духовного розвитку дітей та безпосереднього спілкування матері та дітей, Клієнтка бажає тимчасово вивезти дітей на територію держави в якій працює і проживає. Батько дітей категорично заперечуючи проти тимчасового виїзду дітей на відпочинок за межі України, неодноразово відмовляв у наданні нотаріально завіреного письмового дозволу.

Правилами перетинання державного кордону громадянами України затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 (із змінами і доповненнями) передбачено, що перетинання державного кордону для виїзду за межі України громадянами, які не досягли 16-річного віку, здійснюється лише за згодою обох батьків та в їх супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними. Виїзд за межі України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою здійснюється за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків або на підставі рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків.

З метою захисту прав та інтересів малолітніх дітей та з метою надання їм конституційного права на відпочинок, адвокат Ратушна Р.П. звернулася до суду із позовом про надання дозволу на тимчасовий виїзд з України дітей на відпочинок без згоди батька.

 

Рішення суду

 

            Суд, перевіривши матеріали справи та надані докази, ухвалив рішення, яким позовні вимоги задовільнив у повному обсязі, надавши малолітнім дітям дозвіл на тимчасовий виїзд за межі України разом з їх матір’ю на період літніх канікул. Рішення набрало законної сили та не оскаржувалось.

Клієнт залишився задоволеним.