До адвоката Ратушної Руслани Павлівни звернувся клієнт, за юридичною допомогою з метою захисту своїх прав та інтересів.
У відношенні клієнта нотаріусом було вчинено виконавчий напис про стягнення заборгованості за кредитним договором та в результаті відкрито виконавче провадження.
Руслана Павлівна проаналізувавши всі документи, вирішила звернутися до суду та визнати виконавчий напис таким, що не підлягає виконанню, оскільки він був вчинений з грубим грубими порушеннями порядку вчинення виконавчих написів нотаріусами та за відсутності документів, які підтверджують безспірність заборгованості.
Рух справи у суді.
У відзиві на позовну заяву Відповідач просить суд відмовити у задоволені позовної заяви в повному обсязі.
Безспірність заборгованості чи іншої відповідальності боржника це обов`язкова умова вчинення нотаріусом виконавчого напису (стаття 88 Закону України «Про нотаріат»). Однак характер правового регулювання цього питання дає підстави для висновку про те, що безспірність заборгованості чи іншої відповідальності боржника для нотаріуса підтверджується формальними ознаками наданими стягувачем документами згідно з Переліком документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів.
З урахуванням приписів статей 15, 16, 18 ЦК України, статей 50, 87, 88 Закону України «Про нотаріат» захист цивільних прав шляхом вчинення нотаріусом виконавчого напису полягає в тому, що нотаріус підтверджує наявне у стягувача право на стягнення грошових сум або витребування від боржника майна. Тобто боржник, який так само має право на захист свого цивільного права, в судовому порядку може оспорювати вчинений нотаріусом виконавчий напис: як з підстав порушення нотаріусом процедури його вчинення, так і з підстав неправомірності вимог стягувача (повністю чи в частині розміру заборгованості або спливу строків давності за вимогами у повному обсязі чи в їх частині), з якими той звернувся до нотаріуса для вчиненням виконавчого напису.
Дослідивши докази, надані адвокатом клієнта та з’ясувавши всі обставини справи, Суд прийшов до висновку, що виконавчий напис вчинено за відсутності доказів безспірності вимог банку.
Оцінивши усі докази, що є у справі, в їх сукупності, суд доходить висновку, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та доведеними, в розумінні вказаних норм, а тому підлягають задоволенню в частині визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню.
Клієнт залишився задоволений рішенням суду!